​​​

Історія SKODA


В кінці грудня 1895 року ентузіасти велоспорту механік Вацлав Лаурин і продавець книг Вацлав Клемент почали виробництво велосипедів власної конструкції під патріотичною назвою Slavia, ідеально відповідали панував в той час народним настроям. Кілька років по тому, в 1899 році, компанія Laurin & Klement Co. приступила до виробництва мотоциклів, які незабаром почали користуватися популярністю і отримали кілька нагород на гоночних змаганнях. До 1905 року компанія згорнула виробництво мотоциклів і перейшла до виробництва автомобілів.​

Подібно мотоциклів, перший автомобіль компанії Лаурин & Клемент під назвою Voiturette а став надзвичайно популярним, а пізніше перетворився в незаперечний архетип чеської автомобільної класики. Успіх першого автомобіля забезпечив компанії стабільне положення на швидко розвивається міжнародному ринку автомобілів, внаслідок чого компанія змогла розширити виробництво. Обсяг виробництва незабаром виріс настільки, що перевершив потенціал індивідуального підприємства, і в 1907 році творці компанії почали процес перетворення компанії в акціонерне товариство. Міжнародний бізнес компанії Шкода набував все більшого значення. Виробничі потужності постійно розширювалися, і в 1914 році компанія Шкода вже брала участь у виробництві військової техніки.

Внаслідок активного економічного розвитку країни в 1920-х р.р. на перше місце вийшла необхідність об'єднання компанії, що виробляла на той час численні моделі автомобілів, вантажівок, автобусів, авіаційних двигунів і сільськогосподарської техніки, з сильним промисловим партнером. У 1925 році відбулося об'єднання з компанією Pilsen ŠKODA Co., що поклало кінець торгової марки Laurin & Klement. На початку 1930-х р.р. виробництво автомобілів було виділено в окрему акціонерну компанію в рамках групи компаній ŠKODA Group під назвою Автомобільної промислової компанії, ASAP. Після закінчення кризи 1930-х компанія зробила прорив зі своєю моделлю ŠKODA Popular.

Німецька окупація в період з 1939 по 1945 р.р. негативно відбилася на компанії, яка була інтегрована в промисловість німецької імперії. Виробництво цивільних автомобілів було різко скорочено, всі сили компанії були спрямовані на службу рейху.

В результаті широкого процесу націоналізації, який почався в кінці війни, компанія в 1946 році стала національним підприємством під назвою AZNP. Внаслідок політичних і економічних змін, що мали місце в той час, компанія отримала монополію на виробництво пасажирських автомобілів.Грунтуючись на традиційних методах виробництва і колишні успіхи, економіці Чехословаччини вдавалося протягом кількох десятиліть зберігати відносно високі стандарти якості навіть під час соціалістичного періоду, всупереч нав'язаній плановій економіці і невиправдано завищеними темпами економічного розвитку. Ці стандарти були поставлені під сумнів лише в кінці 1960-х р.р. внаслідок появи нових технологій на Заході. Сімдесяті роки 20 ст. характеризувалися початком періоду стагнації чехословацької економіки, яка відбилася і на виробника автомобілів з Млада-Болеслава всупереч лідируючій позиції компанії на східно-європейському ринку. Виробництво почало зростати лише з виходом на ринок моделі ŠKODA Favorit в 1987 році.


Після зміни політичної ситуації в 1989 році в умовах ринкової економіки уряд Чехословаччини і менеджмент компанії ŠKODA приступили до пошуків сильного міжнародного партнера, досвід роботи і фінансові інвестиції якого змогли б забезпечити конкурентоспроможність компанії на довгостроковий період. У грудні уряд країни вирішив приступити до співпраці з німецькою групою компаній Volkswagen Group. Спільне підприємство фірм ŠKODA і Volkswagen з'явилося на світ 16 квітня 1991 року за назвою ŠKODA, automobilová a.s., ставши четвертим брендом Volkswagen Group нарівні з VW, AUDI і SEAT.


Історія логотипу

Логотип Slavia (1895 - 1905)
Велосипеди та мотоцикли виготовлялися в цеху в м Млада Болеслав під назвою Slavia. Логотип був колесо з листям липи, які покликані були символізувати слов'янські народи. Пізніше в логотип були додані імена засновників компанії (Laurin & Klement), які згодом і стали основним мотивом нового логотипу.


Логотип L & K (1905 - 1925)
Дизайн логотипу L & K був обумовлений впливом модерну, одного з художніх стилів початку 20 ст. Ініціали засновників компанії оточені лавровим вінком (можливо через імені Václav Laurin, співзвучного з англійським (laurel) і латинським (laurus nobilis) назвою рослини, яке з часів античності асоціювалося з переможцями і славою). Таким чином, лаври, можливо, передбачали успіх фірмі L & K.
Логотип ŠKODA (1926-1933)
Автомобілі вироблялися на заводі р Млада Болеслав під логотипом ŠKODA, починаючи з 1926 року. Незважаючи на кардинальну зміну торгової марки, форма нового логотипу відображала зв'язок з попереднім логотипом. Логотип ŠKODA придбав нову, овальну форму, але найменування торгової марки продовжило грати головну роль, залишаючись в центрі в оточенні лаврів.
Логотип ŠKODA (1926-1990)
Логотип із знаменитою «крилатою стрілою» вперше був використаний в 1926 році. Її походження покрито таємницею; іноді автором зображення (схематичний малюнок голови індійця в традиційному вбранні з п'ятьма пір'ям) вважається комерційний директор компанії ŠKODA Plzeň Т. Маглич. Круглий синьо-білий логотип з крилатою стрілою, що летить вправо, увінчаною схематичним зображенням краю пташиного крила (або шестерні) в даний час використовується на деяких оригінальних запчастинах фірми ŠKODA (стеклах, деталях двигуна і т.д.).

Логотип ŠKODA (з 1999 р)
Незважаючи на те, що логотип компанії ŠKODA вважається одним з найоригінальніших і стилістично витриманих логотипів в світі, автор його як і раніше невідомий. Чорно-зелений логотип, що використовується з 1994 року, надає бренду ŠKODA велику оригінальність: чорний колір символізує вікову традицію, а зелений - дружнє по відношенню до навколишнього середовища виробництво.
Новий логотип: свіжий, динамічний і виразний

У Женеві ŠKODA урочисто представила, як саме буде виглядати новий образ. Найбільш значні зміни були внесені в основну частину логотипу - крилату стрілу, яка завдяки новому дизайну стала набагато більше і помітніше. Колір крилатою стріли був змінений з "природного зеленого" на новий насичений колір "ŠKODA Green". Зовнішня кромка отримала хромовану окантовку.

Перш чорне кільце, що обрамляє крилату стрілу, змінило свій колір на простий хромований дизайн і розташовується далі від стріли, надаючи логотипу більше легкості і створюючи відчуття цілеспрямованості. У кільці більше не буде присутній напис "ŠKODA AUTO"; тепер слово "ŠKODA" більш чітко виділено і розташовується в центрі над логотипом. Нові кольори, нові пропорції і нове розташування елементів дозволили створити логотип, що випромінює цілеспрямованість і свіжість.

  Офіційна інтерпретація символіки логотипу
  
Велике коло (кільце) - універсальність виробництва, досконалість продукції, земний світ.
Край пташиного крила (крило) - технічний прогрес, розмах програми виробництва та продажу продукції по всьому світу.
Стріла - прогресивні методи виробництва, висока продуктивність.
Коло (очей) - точність виробництва, широта поглядів.
Чорний колір - вікові традиції.
Зелений колір - виробництво без шкоди для навколишнього середовища, захист навколишнього середовища, повторне використання використаних матеріалів (переробка відходів).​

Опис слогана 


Девіз марки ŠKODA - Simply Clever, тобто "просто геніально" - ідеально відображає суть марки, адже в кожному нашому продукті є безліч нескладних, але дуже зручних рішень, які роблять життя власника простіше.​